Značky

Kategórie
 
 
 
 
 

Bobbin

 

Alessi

Spoločnosť Alessi založil v roku 1921 Giovanni Alessi v severnom Taliansku. Zámerom spoločnosti bola ručná výroba za pomoci strojov. Sústredili sa na výrobu produktov z nerezovej ocele pre hotely a reštaurácie. Od roku 1980 prešla spoločnosť veľkou transformáciou a začala sa výroba limitovaných edícií podľa návrhov svetoznámych architektov a dizajnérov. Alessi je známy výrobou interiérových doplnkov a kuchynských potrieb, ktoré majú dokonalý dizajn, praktickú funkciu a vysokú kvalitu. Z obyčajných vecí sa snaží spraviť výnimočné, k čomu mu dopomáha spolupráca s viac ako 500 svetovými dizajnérmi. Ich produkty sú stálou súčasťou múzejných zbierok. Je to talianska „továreň“ na dizajn.

 

byBO design

Značka byBo vznikla v roku 1987 vo Švédsku. Zakladateľ značky Bo Ekström si všimol, že prebaľovacie pulty nie sú praktické a rozhodol sa to zmeniť. Vytvoril funkčné, praktické a minimalistické miesto na prebaľovanie dieťaťa. Prvý nástenný prebaľovací pult, ktorý pomenoval Nathi. Škandinávska značka byBo ponúka praktický nábytok pre najmenšie deti s dôrazom na dizajn a funkčnosť. Pri výrobe sú používané iba tradičné prírodné materiály ako kov, drevo, sklo, kameň.

 

Fatboy

Fínsky dizajnér Jukka Setälä /nar. 1967/ navrhol v roku 1998 sedacie vaky Beanbag, ktoré obliekol do nylonu a naplnil EPS materiálom. Holanďan Alex Bergmann hneď rozpoznal potenciál tohto inovatívneho dizajnu, ale Beanbag sa na trh dostal až v roku 2002, keď spoločnosť Fatboy odstránila z pôvodného dizajnu niekoľko nevýhod. Sedacie vaky Beanbag označila výrazným logom spoločnosti Fatboy a kultová značka a kultové sedenie bolo na svete. Pohodlné a ľahko umývateľné sedenie sa preslávilo po celom svete. Značka Fatboy okrem sedacích vakov, vyrába aj tašky, lampy, odpočívadlá pre zvieratá, nafukovací nábytok a iné doplnky do interiéru.

 

Kartell

Spoločnosť Kartell bola založená v roku 1949. Jej zakladateľmi boli Giulio CastelliAnna Castelli Ferrieri. Výrobky spoločnosti Kartell sú multifunkčné, estetické, majú jedinečné tvary a farebnosť. Kartell testuje a vyvíja nové materiály, experimentuje s novými technológiami, preto sa mu darí na trh prinášať nábytok, osvetlenie, bytové doplnky, z ktorých sa stávajú dizajnové ikony. Kartell je známy hlavne pre nábytok vyrobený z kvalitných recyklovateľných plastických hmôt. Transparentné plastové stoly a stoličky patria ku kultovým produktom tejto značky. Kartell spolupracuje s dizajnérmi po celom svete, ale zachováva si svoj koncept a líniu, preto ich produkty sú na prvý pohľad rozpoznateľné.

 

Muuto

Muuto založili v roku 2006 Peter Bonnén a Kristian Byrge. Dánska značka so sídlom v Kodani sa snaží o nové trendy v severskom dizajne. Toto posolstvo nesú aj vo svojom názve Muuto, ktoré je odvodené od fínskeho slova muutos, čo znamená „zmena‟. Spolupracujú s najlepšími návrhármi prevažne z Fínska, Dánska, Švédska a Nórska. Muuto má korene v škandinávskom dizajne, ktorý je charakteristický estetikou, funkčnosťou, dôsledným remeselným spracovaním a jednoduchosťou. Dizajnovú severskú klasiku obliekajú do nového šatu, za pomoci nových materiálov, moderných techník a odvážneho kreatívneho myslenia. Medzi ich ikonické produkty patria závesné svietidlo E27 alebo závesná lampa Unfold.

 

Oli & Carol

Značku Oli&Carol  založili dve sestry Olimpia a Carolina z Barcelony. V čase založenia brandu boli veľmi mladé, mali iba 23 a 18 rokov. Vzťah k dizajnu a prírode mali od malička, preto hľadali spôsob výroby ekologických hračiek, ktorých výroba bude nielen EKO, ale aj fair trade a pomôže ľuďom v menej rozvinutých krajinách. Dizajn produktov navrhujú v rodnom meste v Barcelone a samotná výroba prebieha za fair trade podmienok v Maroku. Prírodný kaučuk na produkty Oli&Carol sa získava z kaučukových plantáží v Malajzii. Dizajn hračiek je v retro štýle, kolekcie sa skladajú z ovocia, zeleniny, zvierat, chrobákov, geometrických postáv, origami člnov, žuvacích náramkov. Dajú sa využiť ako hryzátko, hračka do vody alebo dekorácia. Produkty Oli&Carol sú ekologické, zdravotne nezávadné a bezpečné pre deti.

 

 

Pura

Značka Pura je vízia o svete zdravotne nezávadných ekologických fliaš a motte „One life, one Bottle” (Jeden život, jedna fľaša). Pura prináša na trh fľaše, ktoré neobsahujú žiadne plastové časti a rastú spolu s dieťaťom. Jednu fľašu môže používať od narodenia až do dospelosti. Stačí vymeniť vrchný uzáver fľaše podľa veku. Uzávery a slamky sú vyrobené z lekárskeho silikónu.  Na časti z nerezovej ocele sa vzťahuje doživotná záruka. Pura fľaša získala viac ako 35 ocenení a je vlastníkom niekoľkých patentov. Má certifikát Non Toxic Certified. Spoločnosť sídli v Santa Barbare v Kalifornii. Bola založená rodičmi pre rodičov. Nezverejňujú kto sú a čo robili predtým, brand značky sa sústredí iba na svoju víziu.

 

Toddlekind

Štýlové penové puzzle podložky Toddlekind boli vyvinuté v Nemecku z potreby obklopovať deti peknými estetickými produktami. Mäkké hracie podložky sú jemné a pohodlné aj pre malé bábätká. Bezpečnosť, pohodlie a kvalita sú ich ďalšou neodmysliteľnou súčasťou. 

 

waytoplay

Holandský dizajnér a vynálezca Sybren Jelles sa ako malý veľmi rád hrával s autíčkami, ideálne vonku. Keď si v roku 2003 všimol, že jeho syn Joep po ňom túto vášeň zdedil, zrodil sa v jeho hlave originálny nápad. Vytvoril nezničiteľnú, flexibilnú a vode odolnú cestnú dráhu. Waytoplay nieje len obyčajná hračka. Je to originálny designový kúsok, ktorý je navyše neuveriteľne praktický a univerzálny. V každej sade nájdete ľahko spájateľné diely – cesty, zákruty, parkoviská, kruhové objazdy, križovatky a mnoho iného. Waytoplay dráhy sú vyrobené v Nemecku z vysoko kvalitnej a zdraviu neškodnej gumy, ktorá spĺňa všetky bezpečnostné a zdravotné normy (vrátane európskej normy na hračky EN-71). Dráhy môžete používať kdekoľvek. Na pláži, v detskej izbe na koberci, v záhrade, skrátka kedykoľvek a kdekoľvek len chcete.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia