Kategórie
 
 
 
 
 
SuperŽENY
zväčšiť obrázok
Náš tipSkladom

SuperŽENY

Príbehy 50 slovenských výnimočných žien z našej histórie, ktoré sa nebáli kráčať svojou vlastnou cestou.
Kód produktu:9788055642048
Výrobca:Slovart
Dodacia lehota
Dostupnosť: Skladom
Vaša cena: 16,95 €
Dostupné varianty
Dostupné v 1 variante

V našich dejinách bolo mnoho výnimočných žien, ktoré urobili niečo naozaj významné. No časom ich mená akoby zapadli prachom.

Kniha ponúka 50 príbehov odvážnych a akčných žien, ktoré sa nebáli kráčať svojou vlastnou cestou. Približuje ženy z rozmanitých oblastí spoločenského, vedeckého a kultúrneho života. Žili v rôznych obdobiach, pochádzali z rozličných spoločenských vrstiev a venovali sa rozmanitých činnostiam. A všetky urobili niečo veľké, čo ovplyvnilo život iných ľudí alebo celej spoločnosti. Od príbehu sv. Alžbety zo začiatku 13. storočia precestujete so superženami dejinami až po príbeh misionárky Veroniky Ráckovej, ktorá zahynula v roku 2016 v Južnom Sudáne.

Spoznáte Žofiu Bošňákovú, ktorá sa po smrti stala veľmi slávna, primášku Pannu Cinkovú, ženské aktivistky Annu Pivkovú aj Elenu Šoltésovú, pestovateľku ruží Máriu Henrietu Chotekovú, maliarky Želmíru Duchajovú Švehlovú a Ester Šimerovú Martinčekovú. Zoznámite sa s „našimi prvými" - lekárkou Máriou Bellovou, farárkou Darinou Bancíkovou, botaničkou Izabelou Textorisovou a inými priekopníčkami. Nevynechali sme ani superŽENY ako Mária Terézia, Anička Jurkovičová, Božena Slančíková či Terézia Vansová.

AUTOR: Andrea Kellö Žačoková

ILUSTRÁCIE: Zuzana Bartová

POČET STRÁN: 224

VÄZBA: pevná

ROZMERY: 170 × 240 mm

JAZYK: slovenský

ISBN: 9788055642048

ROK VYDANIA: september 2019

HMOTNOSŤ: 0,96 kg

DOPORUČENÝ VEK: od 12 rokov .

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia