Kategórie
 
 
 
 
 
Marta a Jonatán
zväčšiť obrázok
Náš tipSkladom
Marta a Jonatán
Marta a Jonatán
Marta a Jonatán
Marta a Jonatán
Marta a Jonatán
 

Marta a Jonatán

Obrázkový príbeh o dvoch dážďovkách pre deti aj dospelých od českého ilustrátora Petra Horáčka.
Kód produktu:9788097317706
Dodacia lehota
Dostupnosť: Skladom
Vaša cena: 14,50 €
Dostupné varianty
Dostupné v 1 variante

Veľká obrázková kniha o Marte a Jonatánovi, dvoch osamelých dážďovkách, a o hruške, ktorá medzi nich nečakane spadla. Pustia sa do nej každý zo svojej strany - a tam sa to začne zamotávať. Toto je knižka o delení sa s ostatnými a zároveň o tom, že láska občas prichádza úplne inak ako by sme si predstavovali. Bude vám chutiť. Vďaka vám sa zároveň dostane tam, kde by to inak nebolo možné.

Marta a Jonatán patrí do kategórie obrázkových kníh, ktoré u nás zatiaľ celkom chýbajú. Ide o knihy s výraznými ilustráciami, v ktorých je málo textu, no príbeh je pritom veľmi premyslený a má čo povedať aj dospelým. Je to veru kumšt napísať takúto knihu!

Vďaka ilustráciám a výrezom v Marte a Jonatánovi bude knižka chutiť už aj dvojročníkom, ktorí sa ešte iba učia pomenúvať svet a skladať slová do viet. Príbeh sa každým otočením strany posúva dopredu, takže si ňou budú vedieť chvíľku listovať aj bez vás.

Štvor a päťročné deti začnú už po pár čítaniach pomerne skoro rozoznávať kľúčové slová, a prváčikovia si budú môcť na jednoduchom texte trénovať všetko čo sa naučili v škole. Keďže príbeh je vymyslený naozaj vtipne, nebudú sa pri ňom nudiť.

Avšak pozor: Marta a Jonatán je aj kratučký román o tom, že láska medzi dvomi ľuďmi sa zväčša tvorí pomalinky a hlavne vďaka tomu, že sa s nimi o všetko delíme. Práve preto ju pokojne môžete venovať ako svadobný dar svojim kamarátom (spolu s tou kryštáľovou súpravou, ktorú už máte pripravenú).

mieste, kde sa more vlieva do neba.

Finnov dedko už odišiel z tohto sveta, preto sa Finn rozhodne na jeho počesť postaviť loďku. Vydá sa na more, aby to čarovné miesto, ktoré poznal len z rozprávania, objavil sám. A možno, ale naozaj len možno objaví niečo, o čom ani netušil, že chce nájsť.

Bratia Eric a Terry Fanovci získali umelecké vzdelanie na vysokej škole Ontario College of Art and Design v Toronte. Ich práca je vo svete veľmi známa a charakterizuje ju kombinácia tradičných a moderných techník. Táto kniha bola preložená do 16 jazykov.

the sky. Where whales and jellyfish soar and birds and castles float. Finn's grandfather is gone now but Finn knows the perfect way to honor him. He'll build his own ship and sail out to find this magical place himself! And when he arrives, maybe, just maybe, he'll find something he didn't know he was looking for.

AUTOR: Petr Horáček

POČET STRÁN: 42

VÄZBA: pevná

ROZMERY: 230 x 250 mm

JAZYK: slovenský

ISBN: 9788097317706

ROK VYDANIA: 2019

HMOTNOSŤ: 0,570 kg

DOPORUČENÝ VEK: od 2 rokov

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia