Rozhovor s Anettou Vaculíkovou - autorkou knihy Prvé príkrmy

Kategórie
 
 
 
 
 

Rozhovor s Anettou Vaculíkovou - autorkou knihy Prvé príkrmy

Pripravili sme si pre Vás prvú časť zo seriálu rozhovorov s inšpiratívnymi ľuďmi. Ako prvú sme oslovili Anettu Vaculíkovú pri príležitosti vydania jej novej knižky Prvé Príkrmy.

V rozhovore sa dozviete viac o knihe Prvé Príkrmy, o workshope ktorý sa bude konať na Kid shop up už tento piatok, ale aj o tom ako sa stravuje jej dcérka a ako sa Anetta riadila svojou intuíciou pri zavádzaní príkrmov.

“S postupom času sa učím nové, čo ma stále posúva ďalej, teda o to sa snažím, aby tu po mne niečo hmatateľné a zmysluplné raz ostalo“

S Anettou sa poznáme od roku 2013 ešte z jej začiatkov na gastro/food scéne. Medzičasom sa od varenia dostala až k písaniu kuchárskych kníh. Pamätám sa akoby to bolo včera, keď sme sa stretli v Prahe a dávala mi rady ako sa stať ambasádorkou v projekte Jamieho Olivera Food Revolution Day, keďže ona už jeho ambasádorkou pre Slovensko bola.


Anettka môžeš sa nám trochu predstaviť?

Som rodená bratislavčanka, dnes už aj mama malej Anettky. Som nadšencom zdravej stravy a kvalitných potravín, veľkou gurmánkou, vášnivou cestovateľkou. Milujem mestský život, ale často a rada odbieham s rodinou na našu farmu Agrokruh. A som šťastne vydatá :).


Foto zdroj: súkromný archív Anetta Vaculíková


Spomínaš vašu farmu Agrokruh. O aký typ farmy ide?

Je to náš raj, útek z reality, veľká plocha s kúskom lesa a veľa veľa kruhovými políčkami, v ktorých robotické ramená spolu s farmármi obrábajú pôdu. Pestujeme tam zeleninu všakovakých druhov. Je to typ rodinnej a komunitnej farmy a veríme, že čoskoro sa rozrastie a budú nás nasledovať ďalší nadšenci eko a bio zeleniny po Slovensku.

A teraz nám trošku povedz o svojej profesijnej minulosti. Ako si sa dostala až k písaniu kuchárskych kníh?

Počas školy a po škole som pracovala v gastronómii, v rodinnej firme, ale aj vo farmaceutickom biznise, odkiaľ som po čase “utiekla", nie kvôli nudnej práci, ale kvôli tomu, že som si uvedomila, aká je dôležitá prevencia zdravia. A mojim dlhodobým snom bolo pomáhať a meniť stravovacie návyky ľudí, pretože sama som si prešla náročným obdobím. Dostala som sa až k ambasádorstvu pre projekt Food Revolution Jamieho Olivera, som jedným zo zakladajúcich členov občianskeho združenia Jem iné, ktoré sa už 5-ty rok snaží o zlepšenie kvality stravovania dospelých a detí na školách a v škôlkach aj vďaka workshopom vo firmách, kurzom varenia a svojim vzdelávacím projektom ako je Skutočne zdravá škola alebo Foodkút. A to je téma, ktorá láka médiá aj rodičov. A tak prišla príležitosť svoje skúsenosti pretaviť aj do knižnej podoby.

Bola malá Anettka inšpiráciou pre napísanie knihy Prvé príkrmy?

Určite. Materstvo mi zmenilo život. Doslova, človeku sa už v tehotenstvu zmenia priority a nazeranie na svet okolo. Len tak nezáväzne ma oslovila Iveta z likegroup, ktorá mi dala priestor na sebarealizáciu. Veľmi sa im páčilo, čomu sa venujem a mali dlho sen vydať knižku, ktorá by mladým rodinám pomáhala meniť svoje zvyky k lepšiemu. Vtedy sme ešte nevedeli, že téma sa bude týkať práve príkrmov. Dlho som tvorila koncept knihy, a až materstvo ma naplno rozhýbalo. V knihe som zúžitkovala aj svoje postrehy práve z obdobia zavádzania prvých príkrmov u nás doma. A v rámci spoluautorstva sme určité témy rozvíjali spolu s odbornou garantkou knihy, Evkou Blaho a našou Katkou Ovečkovou Medveďovou (Ovečkou, ako ju familiárne voláme :)


Foto zdroj: Fb/prveprikrmy

Aké boli tvoje začiatky s prikrmovaním dcérky? Si typ mamy čo všetko hľadá na internete, alebo sa riadiš svojou intuíciou? 

Ja som vôbec nevedela do čoho idem, keď som otehotnela. Ale neskutočne sme sa s Vacom tešili (manžel). Nikdy som nemala priestor bližšie spoznať malého človiečika a starať sa oňho, takže všetko bolo pre mňa nové. Ale na druhej strane, ani som necítila potrebu sa niečo v predstihu učiť. Takže intuícia zohrala dôležitú úlohu. A takisto rady mojich rodičov a kamarátok, ale až keď som nevedela čo a ako. Riadila som sa sezónou, tekvica bola na tanieriku ako prvá.

Malá Anettka nemala s jedlom nikdy problém, zeleninu zbožňuje, ale vždy jedla čerstvo pripravenú, takú tú origoš chuť a teraz presne vie, čo je dobré a čo nie, nezje hocičo. Mňa varenie baví, od mala som sa motala mamine a babkám v kuchyni, takže mi to nerobilo žiaden problém.

Riešiš nejako z čoho dcérke jedlo servíruješ? Má svoje tanieriky, misky a príbory?

Máme doma celú výbavičku. V prvých mesiacoch bola celkom veda, ako jedlo prenášať, keď sme vybehli von. Kvalitná termoska rozumných rozmerov to istí. A doma jedáva Anettka z malých bambusových mištičiek so svojim príborom a vodu pije z mini pohárika (štamprlík). Máme aj rôzne servírovacie podložky, ale tie zatiaľ až tak nevyužívame, lebo sa nezmestia na pultík detskej stoličky. Akurát riešime, že domov zabezpečíme malý stolík, kde si môže Anettka sama sadnúť, jedlo naservírovať a papať. Montessori prístup je u nás obľúbený.


Foto zdroj: z knihy Prvé Príkrmy

Len tak zo zvedavosti prezraď ako vyzerá jedálniček / raňajky, obed, večera/ malej Anettky

Má takmer 20 mesiacov a napríklad včera raňajkovala špaldový chlebík vo vajíčku s domácim kečupom. Na desiatu je to väčšinou biely kozí, ovčí alebo kravský jogurt, alebo ovocie - miluje jablko na ghí. Niekedy si k tomu jogurtu dá aj vločky s medom a škoricou alebo vanilkou (džibinček). Na obed má rada polievky, vývary s haluškami alebo špaldovými slížami, a väčšinou si vyberie, ktorú zeleninu zje. Tým, že pracujem, často obedujeme u našich a po obede ju už ja ukladám na obedný spánok. Včera mala bezmäsité francúzske zemiaky, uhorkový šalát nechcela. Poobede si dala jablko, neskôr ešte voľačo, tuším sušené hrozienka s mandľovým maslom a na večeru fašírky zo sumčeka s mrkvou a basmati ryžou. A priebežne celý deň pije čistú vodu. A ešte ju kojím, ale to už sa snažíme obmedziť len pred zaspávaním.

Nechávaš ju rozhodovať o tom čo bude jesť? Alebo jej proste servíruješ to čo ty uznáš za vhodné?

Je veľmi vyberavá, rada si z kompletného jedla vyberie len niečo a papá na etapy, obilininy, potom niečo a neskôr zvyšok, alebo aj nie. Ale čo sa množstva týka, vie sa najesť veľmi pekne. Napríklad polievky alebo jedlá z jedného hrnca na šťave (ako to ja volám) zje zohriate aj na druhý deň, ale iné jedlo ako mäso, placky, guličky, zeleninu, len čerstvo pripravené. Neviem, či sme si ju tak naučili, alebo len proste uprednostňuje tú čerstvú chuť, lebo povedzme si, že čerstvé je top. Ale niekedy mi to ide aj “na nervy”, pretože stále musíme niečo teplé variť. Dlho jej nechutili obilné kaše, asi sa ich počase prejedla, ale posledné týždňe ich zase čas od času pýta. A tak sa to mení, ešte síce nerozpráva veľa, ale keď sa jej spýtam, či si prosí “niečo” tak mi odpovie a tak skúšame. Ale dám jej tak dve verzie na výber, niekedy tri, keď som príliš benevolentná a vidím, že je rozptýlená programom alebo spoločnosťou. A viem, čo má rada, tak máme aj nejaké stálice v menu, ktoré sa podľa obdobia často opakujú, napríklad rôzne cviklové alebo tekvicové mafiny, sumček na pare s brokolicou alebo špaldový kváskový chlebík s maslom, len tak.

Kde si hľadala inšpiráciu na recepty, prípadne spolupracovala si aj s odborníkom na detskú výživu?

V tíme máme už od našich začiatkov Evku, ktorá je vyštudovaná fytoterapeutka a naturopatka, má svoju prax a sme kamarátky, tak nebolo o čom a dohodli sme sa na spolupráci. Odborné témy supervajzovala alebo priamo písala Evka a recepty sme tvorili niektoré spoločne s Katkou a Evkou a niektoré ja sama. Knižka je výsledkom tímovej práce.

Čím je kniha Prvé príkrmy iná od ostatných?

Je jedinečná svojím dizajnom aj obsahom, komplexnosťou, farbami, hravou témou. Snažili sme sa na tých 160 strán jasne a stručne vložiť všetko, čo rodičia detí do jedného roka potrebujú o prikrmovaní vedieť. Sú tam aj otázky zo života, s ktorými som sa ja počas zavádzania príkrmov stretla a Evky som sa na ne vypytovala, keď som si nebola istá. A nájdete v nej aj veľa rodinných tipov, ktoré sme spracovali s Katkou. Čiže recepty môžete s malými obmenami zúžitkovať aj po tom prvom roku.


Foto zdroj: z knihy Prvé Príkrmy

Chystáš sa na Kid shop up? Bude aj krst knihy?

Budeme krstiť 29.11. od 14tej v Lab.cafe v Starej tržnici počas Kid festivalu. Budú aj nejaké ochutnávky pre médiá. Krst bude síce neverejný /kvôli kapacite priestoru/ Ale v piatok 30.11. v rámci Kid shop up máme workshop a budem ho viesť ja a moje dve spoluautorky Evka a Katka. Všetci sú vítaní, aj mamičky s deťmi. Keďže kapacita je obmedzená, tak je potrebné sa vopred prihlásiť. Kto príde len tak, radi s ním poklábosíme, alebo napíšeme do knižky venovanie od 10tej do 12tej v piatok.

Plánuješ napísať aj ďalšie kuchárske knihy?

Už mám v hlave ďalšie nápady, ale neprezradím, lebo mi to niekto vyfúkne :)Budem sa opäť snažiť, aby boli praktické do rodinného života.

Super, ďakujem za rozhovor a tešíme sa na tvoje ďalšie počiny :)
Andrea chooze.sk

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia