Kategórie
 
 
 
 
 
Náš António - Kázne, rozhovory, fejtóny
zväčšiť obrázok
Ušetríte: 30 %
Akcia

Náš António - Kázne, rozhovory, fejtóny

DVD Anton Srholec - dokumentárny film Aleny Čermákovej
Kód produktu:9788097119683
Výrobca:W Press
Dodacia lehota
Dostupnosť: nedostupné
Bežná cena: 14,90 € Vaša cena: 10,43 €

Zostavil, editoval a pýtal sa Štefan Hríb.

Vydavateľstvo W PRESS uvádza knižnú novinku, ktorá je v istom ohľade viac ako kniha. Je to príbeh vzácneho človeka, kňaza, ktorého komunisti väznili v uránových baniach a jeho vlastná cirkev odsunula na okraj. On napriek všetkým životným peripetiám zostal plný ľudskosti, lásky k blížnemu, s úprimným širokým úsmevom. Odsunutý na okraj sa nepoddal smútku, spravil niečo zázračné – premenil sa na stred a ohnisko lásky.

„Človek má právo byť hrdý a šťastný. Lebo každá namáhavá cesta je pravdivá a správna, a každá pohodlná cesta vedie do pekla,“ hovorí Anton Srholec, ktorému je venovaná táto kniha. V knihe nájdete dva otvorené rozhovory Antona Srholca so Štefanom Hríbom, desať jeho osobných textov, a najmä legendárne kázne večného rebela z obdobia komunistickej diktatúry. Kázne z bratislavského kostola Blumentál sú z rokov 1972, 1973 a 1974. Nestratili však nič na aktuálnosti, skôr naopak – vyznačujú sa neuveriteľným nadhľadom a jazykom, ktorý sa dotýka nás všetkých. Veriacich, aj neveriacich. Doteraz nepublikované kázne ukazujú, aký duchovný poklad tu mal – najskôr z vôle komunistov a neskôr z rozhodnutia biskupa Sokola – ostať zakopaný.

Príbeh Antona Srholca dopĺňa aj výnimočný fotografický projekt Borisa Németha, ktorý zachytil resocializačnú komunitu Resoty, ktorú Anton Srholec založil pre bývalých väzňov, alkoholikov a bezdomovcov.

AUTOR: Anton Srholec, Štefan Hríb

POČET STRÁN: 216

VÄZBA: mäkká + DVD

ROZMERY:157 x 210 mm

JAZYK: slovenský

ISBN: 9788097119683

ROK VYDANIA: 2015

HMOTNOSŤ: 0,360 kg

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia