Kategórie
 
 
 
 
 

Djeco Kartová hra Mechanlou: Červená Čiapočka

Kartová hra o Červenej Čiapočke
Kód produktu:DJ05126
Výrobca:Djeco
Dodacia lehota
Dostupnosť: na objednávku /1 týždeň/
Vaša cena: 7,95 €
Dostupné varianty
Dostupné v 1 variante

Mechanlou - Je to strategická hra pre deti vo veku 4 – 7 rokov. Popravde mal v rozprávke stratégiu iba vlk – postaral sa o to, aby Červená čiapočka zišla zo svojej cesty (nechala sa zlákať krásou kvetov) a zatiaľ on, nuž, zhltol starú mamu. Pri tejto hre však majú strategicky rozmýšľať hráči... Hra je určená pre 2 - 4 hráčov, obsahuje 34 kariet, rozmer balenia: 85 x 117 x 28 mm.

Lesné karty premiešajte a 8 z nich poukladajte do kruhu, ostatné uložíte na kôpku doprostred. Každý hráč dostane 3 karty. Ostatné karty uložíte na kôpku. Hráč má 3 možnosti.

Možnosť 1.: Začne skladať príbeh a vyloží 1 dejovú kartu. To môže byť karta s číslom od 1 do 5, nie však č. 6, pretože túto kartu smie vyložiť až ako poslednú – je to predsa koniec príbehu. Následne si z kôpky zoberie kartu, aby mal zas 3 karty. (Toto robia hráči v každom kole, jedno ktorú z možností si zvolia. Karty musia byť stále 3.)

Možnosť 2.: Ak má kartu s vlkom, môže ňou skúsiť zobrať súperovi jednu z dejových kariet, ktoré má vyložené. Kartu s vlkom položí na kartu, ktorú by chcel. Druhý hráč sa jej ale nevzdá bez boja, preto...obráti jednu z lesných kariet. Ak je na lesnej karte vlk, musí sa dejovej karty vzdať. Hráč položí kartu s vlkom naspodok kôpky kariet a zoberie si súperovu dejovú kartu. Použitú lesnú kartu treba vymeniť – hráč ju položí naspodok kôpky lesných kariet a kruh doplní novou lesnou kartou otočenou lícom nadol. Ak je na lesnej karte poľovník, povie súper „Pif-paf!“ (akože zastrelí vlka) a svoju dejovú kartu si ponechá. Kartu s vlkom položíte naspodok kôpky kariet a lesnú kartu s poľovníkom vymeníte za novú lesnú kartu.

Možnosť 3.: Hráč jednu zo svojich kariet vymení (napr. preto, že má dve rovnaké). Položí ju naspodok kôpky kariet a zvrchu si zoberie novú. Pre jednu zo spomenutých 3 možností sa hráč rozhoduje v každom kole, pri každom ťahu. Keď má už poskladaný príbeh z kariet s číslami 1 až 5, ale nemá kartu s č. 6, tak si ju možno potiahne z kôpky alebo sa ju pokúsi získať od súpera. Súperovi svoj zámer naznačí tak, že pred neho položí kartu s vlkom. Potom si môže ťahať z jeho 3 kariet. Bude mať šťastie? Ak šťastie nemá a vytiahne si inú kartu než č. 6, položí obe karty naspodok kôpky a potiahne si zvrchu novú (aby mal stále 3 karty). Ak mu ale šťastie žičí a vytiahne si práve č. 6, môže svoj príbeh o Červenej čiapočke ukončiť...

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia