Kategórie
 
 
 
 
 
Bratislava Spoločenská Hra
zväčšiť obrázok
Náš tipSkladom
Bratislava Spoločenská Hra
Bratislava Spoločenská Hra
Bratislava Spoločenská Hra
Bratislava Spoločenská Hra
 

Bratislava Spoločenská Hra

Jedinečná náučno-dobrodružná hra o Bratislave
Kód produktu:8588005937085
Výrobca:Marbushka
Dodacia lehota
Dostupnosť: Skladom
Vaša cena: 35,90 €
Dostupné varianty
Dostupné v 1 variante

Vydajte sa spoznávať Bratislavu 18. storočia, túlať sa uličkami starého mesta a stretávať výnimočných obyvateľov Prešporka formou stolovej hry Bratislava.

Hra Bratislava osloví deti aj dospelých dvoma veľmi odlišnými stolovými hrami – akčnou historickou naháňačkou a prísnou univerzitnou skúškou v slávnej Academii Istropolitane.

Historická hra vychádza z reálií starého mesta Prešporok – herný plán bol navrhnutý na podklade starej historickej mapy. Nájdete na ňom hlavné ulice mesta, ale aj významné stavby, či zákutia, ktoré sú vám známe. Na podklade, ktorý vás očarí romantickou atmosférou barokového Prešporka sa premávajú figúrky dobových obyvateľov mesta – kráľovnej Márie Terézie, Johanna Wolfganga von Kempelena a Franza Xavera Messerschmidta. Panovníčka, vedec a sochár toto mesto dôverne poznali, žili v ňom a zažívali v ňom neuveriteľné príbehy. Táto hra vám niečo z tých príbehov odhalí. Za vizuálnym stvárnením hry stojí ilustrátor Miloš Kopták, ktorý zastrešil barokovú podobu herných figúrok ako aj hracej plochy – mapového podkladu Bratislavy.

Aj keď hra nie je vedomostná, ale napínavá akčná naháňačka, určite vás prekvapí množstvom informácií, ktoré sa v nej ukrývajú. Ak si vyberiete figúrku Kempelena – budete stavať pontónový most cez Dunaj; ak Messerschmidta, budete zbierať vyškerené charakterové hlavy. Hádajte, čím vás prekvapí figúrka Kata, či Márie Terézie.

Na druhej hracej plochy vám dá vedomostná hra možnosť stať sa absolventom slávnej Academie Istropolitany. Musíte však dobre poznať svoje milované mesto a mať na svojej strane nielen rozum, ale aj šťastie. Ak totiž stúpite na políčko hlúpej náhody, múdra hlava vám nič nepomôže a ľahko prídete aj o to, čo ste už dávno dobre vedeli.

AUTOR: Eva Činčalová, Karin Hronská

ILUSTRÁCIE: Miloš Kopták

POČET HRÁČOV: 2-4 hráčov, trvanie hry 15minút

JAZYK: slovenský, anglický;

ISBN:8588005937085

ROK VYDANIA: 2015

DOPORUČENÝ VEK: od 5 rokov

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia