Tipy na Adventný kalendár - 24 magických okienok

Kategórie
 
 
 
 
 

Tipy na Adventný kalendár - 24 magických okienok

Prvý december sa už pomaly blíži a s ním aj odpočítavanie dní do Vianoc. Ak aj vy patríte k typom ľudí, ktorí pre svoje deti chcú niečo iné, ako čokoládové kalendáriky, ktoré často krát okolo čokolády ani neprešli, tak ste tu správne a čítajte ďalej.

Pripravili sme si pre Vás pár tipov na adventné kalendáre, ktoré si buď môžete vyrobiť doma, alebo si ich jednoducho kúpiť. Aj keď každá mama by určite najradšej pre svoje deti vyrobila všetko sama , nie vždy nám to čas dovolí. My v chooze.sk si hovoríme, načo sa stresovať , radšej ten čas venujte rodine. Stačí si len vybrať...

Zdroj blog.homair.com

1/ Magnetky zdravých a nezdravých potravín

Predstavte si takúto situáciu: Vaše dieťa dostane chuť na niečo pod zub a vydá sa na prieskum chladničky. Avšak ešte než ju otvorí, chladnička mu povie, čo si z nej má zobrať, ak chce mať krásne a zdravé zúbky. Nemožné? Pre nás nie!


Zdroj foto: Andrea Borková

Tieto magnetky hravým spôsobom učia vašich najmenších, ktoré potraviny sú zdravé, a ktorým by sa, naopak, mali vyhnúť. Rodičov potešia nielen v domácnosti, skvelou pomôckou sú aj v materských škôlkach či pri rôznych osvetových programoch, na ktorých majú u detičiek veľký úspech.

Balenie obsahuje 24 ks magnetiek: 12 zdravých a 12 pre zuby nezdravých potravín. Možete pribaliť do prázdneho adventného kalendára na každý deň jednu magnetku.

2/ Adventný kalendár Mixitkový

Tento kalendár sa nám zapáčil, hlavne pre svoj obsah. Vhodný je aj pre deti, ale aj nás dospelých isto poteší. Zdravé maškrtky ako chrumkavá jahoda či mango, oriešky alebo chutné musli, tak to už áno.


Zdroj foto: mixit.sk

24 vrecúšok naplnených až po okraj a máte hotové raňajky či desiatu. Z tohtoročného motívu dýcha teplo domova a rodinná pohoda, ktorú oslavujeme ako to najkrajšie na čase vianočnom :)

3/ Vianočné mystérium - najkrajšia kniha roka 2012

Túto knihu snáď netreba ani predstavovať. Ak by sa predsa len našiel niekto, kto o nej ešte nepočul, tak páči sa. Nielen chlapec Joachim s rodičmi, ale aj my s našimi deťmi si môžeme od 1. do 24. decembra otvárať okienka na ručne zhotovenom adventnom kalendári a dozvedať sa neuveriteľný príbeh nórskeho dievčatka, ktoré sa v predvianočnom ruchu stratí mame v obchodnom dome.


Zdroj foto: luccabajova

Dievčatko Elisabet sa prekvapivo ocitá medzi tými, ktorí putujú späť v čase do roku „nula“, aby boli v Betleheme pri narodení Jezuliatka. Ako ubúdajú storočia, pútnikov pribúda a sú medzi nimi nielen pastieri a postavy z dejín vianočného príbehu, ale aj ovce a anjeli.

Elisabet so sprievodom sa však nepohybuje iba v čase, putuje zároveň v priestore – z Nórska na juh a spoznáva nové krajiny a útržky z ich histórie. Akoby tých zvláštnych správ nebolo málo, Joachim sa dozvie, že pred mnohými rokmi sa pred Vianocami v obchodnom dome v ich meste skutočne stratilo dievčatko Elisabet…

4/ Adventný kalendár dobrých skutkov

Keď sme toto objavili na internete, naše srdce zaplesalo. Páči sa nám, že tento kalendár je iný ako tie , ktoré su pre chvíľkové potešenie a keď sa “spotrebujú” ostane po nich “odpad". Tento kalendár v deťoch vyvolá objaviteľského ducha, aspekt dobrodružstva a zároveň je to niečo trvácne, načo budú spomínať ešte dlho. Nevieme, kto prišiel s týmto krásnym nápadom, no o jeho obmenách sme už počuli z viacerých strán.


Zdroj foto: pinterest.com / foto ilustračné

Inšpirujte sa na blogu Slnko v duši , kde sa dočítate ako si deti v škole vyrobili adventný kalendár a každý deň po splnení dobrého skutku, vyfarbili srdiečko “skutok” a pripevnili ho na špeciálny vianočný stromček vyrobený z kartónu.

5/ Knihy, všade samé knihy a iné drobnosti

Inšpiratívne sú aj tipy od Čítajme si spolu, ktoré aj keď sú z minulého roku, vynikajúco poslúžia aj pre tento rok. Do vášho adventného kalendára, môžete kde tu vložiť knihu. Nemusia to byť knihy nové. Môžu byť bazárové, požičané z knižnice, alebo dokonca vytiahnite z knižnice knihy, ktoré máte doma, a deti v nich napr. dlho nelistovali.  

Ďalej výborne poslúžia na tento účel oriešky, sušené ovocie, domáce cookies, granola, rôzne čaje ktoré dáte do ďalších “okienok” kalendára. Ak to namixujete ešte spolu s papierikmi dobrých skutkov, máte parádny DIY zdravý a výživný pre telo, ale aj dušu adventný kalendár.

Bude to stáť trochu času, práce a úsilia vyrobiť ho. No odmenou vám bude radosť v detských očiach a spoločný čas strávený pri plnení skutkov alebo čítaní kníh.


Zdroj foto: pinterest.com / foto ilustračné

Na záver Vám želáme more času stráveného s rodinou, pohodu a hlavne lásku. Nebláznite sa za dokonalosťou a radšej pripravte svojim deťom krásny zážitok, aby mali načo spomínať. No stress a radšej sa dobre vyspite :)

“Žiaden superhrdina ešte svet bez raňajok nezachránil. Takže keď je vo vašom živote práve teraz čas iba na to, aby ste toho robili nedokonalo a k tomu pomalšie, robíte to dobre.” zdroj z blogu Čítajme si spolu 

Váš chooze.sk

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia