Je Červená čiapočka postrach pre naše deti? Tipy na produkty od 3 rokov

Kategórie
 
 
 
 
 

Je Červená čiapočka postrach pre naše deti? Tipy na produkty od 3 rokov

“Stará mama, prečo máš také veľké uši?” spýtala sa Červená čiapočka. “To aby som ťa lepšie počula, “ odvetila stará mama hlbokým hlasom. “A prečo máš také veľké ústa?” zaujímalo sa dievčatko. “ Aby som ťa mohla ľahšie zožrať! “ zvolal vlk, zjedol Červenú čiapočku a tvrdo zaspal…..

Azda všetci poznáme tieto slávne slová z rozprávky o Červenej čiapočke. Jednými ľúbený, druhými zatracovaný príbeh o malom dievčatku, ktoré kráča lesom, aby priniesla chorej starej mame v košíčku dobroty. Lenže stane sa čo nečakala, stretne zlého vlka.

červená čiapočka
Zdroj foto: Luccabajavophoto

Priznám sa, že u nás doma si nehovieme v strašení detí či už postavičkami z rozprávok, alebo akokoľvek inak. Hovoríme otvorene o tom, že je to vymyslené a že reálne vlk nepríde z lesa a nezožerie nikoho. Chceme aby naše deti rozumeli rozdielu medzi rozprávkou a realitou. Vysvetľujeme si, čím sa vlk živí, že je viac samotár a ľudí sa bojí, teda vyhýba sa im. Vedeli sme, že rozprávky o vlkovi a jemu podobné chceme dávkovať postupne. No aj tak bolo obdobie okolo 2 rokov, kedy sa naša dcéra bála vlka a tieto rozprávky sme nečítali. Teraz keď má 3,5 roka ju naopak príbeh fascinuje a viac realisticky vníma, že to je len v rozprávke, že sa báť nemusí. Chce čiapočku ochrániť a vlka nakŕmiť niečím iným :)

Dnes už okrem tradičného príbehu je možné na trhu nájsť aj tzv. pozitívne rozprávky. "Šťastný koniec rozprávky pre šťastie vašich detí. Deti sa učia pozitívne nazerať na svet. Situácia, ktorá sa na začiatku javí ako problém znamená príležitosť naučiť sa niečo nové.” Myslím si, že aj napriek tomu, že príbeh je to krutý a vlastne strašidelný, je dobré aby naše deti poznali aj klasický príbeh. Ak sa s ním totiž nestretnú doma v bezpečnom prostredí, môže ich prekvapiť inde / škôlka, starý rodičia …./ Verím, že je správne deťom / primerane ich veku/ rozumne ukázať, že svet nie je len ružová bublinka, kde je všetko krásne a pozitívne.

Preto sme si pre vás pripravili a otestovali výber z tých najzaujímavejších produktov k rozprávkovej téme o Červenej čiapočke, ktoré sa dajú u nás na e-shope kúpiť. Ak máte doma malú Červenú čiapočku či budúceho horára, tak ste tu správne a nechajte sa inšpirovať….

Pozn.red. : Všetky produkty prešli prísnym testingom dvoch slečien - 
Matilda 3,5 roka & Stella 3,5 roka.


Detský batoh REX London (+ 3r)

Moderná Červená čiapočka by si za svojou starou mamou zobrala isto iste tento Detský batoh. Deti ho využijú na pikniku, turistickom výlete či pri každodenných návštevách škôlky. Batoh má jedno hlavné vrecko a jedno malé predné vrecko, obidva sú uzatvárateľné zipsom. Batoh je ľahučký, materiál je kombinácia bavlny a nylonu. Čo oceňujeme je mierne vystužený chrbát. Čistenie je jednoduché vlhkou handričkou.


Zdroj foto: Luccabajavophoto


Puzzle Londji (3-6r)

Krásne prepracované a kvalitné 36 - dielne puzzle s motívom Červenej čiapočky, ktorá stretne vlka v lese. Vyrobené je v Barcelone z recyklovaného kartónu. Čo sa týka vekového odporúčania výrobcu, pre deti od 3 rokov, myslíme si, že je vhodné od 3,5 - 4 rokov. Ak budete skladať spolu s dieťaťom tak je ok aj skôr.
Prstové divadielko Londji (+3r)

Jednoduché papierové divadielko, ktoré bez problémov váš najmenší hodí do batohu. Obsahuje 4 pletené prstové maňušky a k tomu malé kartónové javisko. Potrebujete už len dávku fantázie a tento príbeh zahráte ľavou zadnou aj pre veľké publikum. Povzbudzujte tých menších k tomu, aby sa podieľali na zábave s vami. Podporíte tak ich predstavivosť a tvorivosť. Nenechajte sa limitovať veľkosťou papierového javiska a využite na hru kľudne aj celú detskú izbu :)


Zdroj foto: Luccabajovaphoto


Papierové divadielko rozprávky o vlkovi ( +3r)

Divadielko, ktoré nezaberie mnoho miesta, je vhodné aj na cesty a zabavíte sa pri ňom celá rodina. Ide o sériu detských bábkových divadielok. Balenie obsahuje papierový box, ktorý poslúži ako javisko, papierové bábky, kulisy a knihu s tromi najznámejšími rozprávkami o vlkovi. Jednou z nich je rozprávka o hlavnej hrdinke tohto článku - Červenej čiapočke.

Príbehy v priloženej knihe sú písané jednoduchým štýlom, pri ktorom udržia pozornosť aj najmenší čitatelia. Na každú rozprávku nadväzuje krátky scenár. Väčsie deti sa radi zabavia vymýšľaním vlastného príbehu a vy ako návštevník ich divadla si v kľude dopijete rannú kávu :).


Zdroj foto: Luccabajovaphoto


Kniha Červená Karkulka ilustrácie od Francesca Cosanti (+4r)

Túto knihu odporúčame mať v knižnici skor pre veľkáčov. Nielen deti, ale aj my dospelí sme ostali ako očarovaní nádhernými a prepracovanými ilustráciami. Menšie deti by sa ich mohli báť. Vlkove laby ilustrované skoro na celé dve A4ky pôsobia realisticky a v pozadí celého príbehu o čiapočke naozaj strašidelne. Dôraz je kladený viac na vizuálnu stránku ako na text samotný. Príbeh je klasický ako ho všetci poznáme. Kniha je v českom preklade.


Pop Up kniha o Červenej čiapočke - Vojtěch Kubašta (+2r)

Toto je naozaj unikátna priestorová 3D rozprávka pre deti. Ilustrácie od Vojtěcha Kubaštu príjemne dopĺňajú celý príbeh o Červenej čiapočke. Jeho ilustrácie môžete napríklad poznať aj z kultovej knihy Svrček a mravce, alebo Prasiatka a vlk, či Šípková Ruženka.

Táto pop - up knižka s klasickým príbehom zaujme deti hlavne kvôli možnosti interaktívne hýbať napríklad s postavičkou / hlavou / vlka a čiapočky. Kniha a jednotlivé stránky pôsobia pevne, takže je vhodná aj pre najmenších čitateľov.


Zdroj foto : Luccabajovaphoto


Detský bicykel Bobbin (4-6r)

Možno keby Čiapočka išla za starou mamou práve na tomto bicykli, podarilo by sa jej pred vlkom utiecť :) Do tejto témy sme ho zaradili práve preto, že je červený a má krásny pletený košík na volante. Skrátka ako stvorený pre malú Červenú čiapočku.

Bobbin bicykle pochádzajú z Anglicka a keď ich zbadáte, zistíte, že ich nejde nemilovať. Sú vyrobené pre celú rodinu od 2 - 99 rokov, pre začiatočníkov aj pre bicyklových maniakov. Krásny design, ručne vyrábané v malom množstve, výber tých najkrajších farieb, od ľahkej ružovej až po prašnú šedú. Samozrejmosťou sú inteligentné hnedé rukoväte, a tvarované sedlo. Verte, že taký budete chcieť aj pre seba….


Zdroj foto : Bobbin


Ak by sa ste si nevedeli vybrať z týchto všetkých produktov, u nás na e- shope nájdete ešte ďalšie. Napríklad knihy, dáždnik, domino hry, rozprávkové CD alebo látkový vak, ktorý asi svojej dcére nebudete chcieť požičať :)

Andrea chooze.sk

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia